Kilka słów o mnie

Mam na imię się Agnieszka, ale wszyscy mówią mi: Aga. Rabe to z kolei mój pseudonim, związany nieco z nazwiskiem.
Mam 28 lat, z zawodu, wykształcenia i zamiłowania jestem bibliotekarką. Kocham książki, czytam je kiedy mogę, zazwyczaj w komunikacji miejskiej ;). Najczęściej sięgam po klasykę literatury (zwłaszcza Jane Austen i siostry Bronte, do których często wracam), powieści obyczajowe, romanse, thrillery, kryminały, powieści historyczne, czy publikacje "okołomedyczne", ale nie pogardzę również reportażem czy biografią. Nie za bardzo lubię się z fantastyką i książkami z gatunku Young Adult i New Adult, nie sięgam wcale po horrory i erotyki.
Poza książkami, do moich zainteresowań należy gotowanie i jedzenie (a także pieczenie - uczę się powoli) oraz zajmowanie się ogródkiem warzywnym (do kwiatów nie mam ręki). Ponadto jestem kinomanem, chociaż zamiast ambitnych, niezależnych filmów, najchętniej sięgam po produkcje o superbohaterach, zwłaszcza z uniwersum Marvela, ale też filmy obyczajowe, kostiumowe oraz ekranizacje/adaptacje książek. 


Zapraszam również na moje profile na portalach

INSTAGRAM

LUBIMYCZYTAĆ

BOOKHUNTER

gdzie również dzielę się przemyśleniami na temat książek.

Komentarze

  1. Miło mi Rabe poznać koleżankę po fachu. Ja też jestem po bibliotekoznawstwie, niestety nie mam pracy w zawodzie od skończenia studiów. Będę jeszcze próbować. Uwielbiam książki i nie pojmuję jak można nie lubieć czytania.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz ;)